forum.truba.ua www.TRUBA.ua
Водоснабжение и Отопление
Вентиляция и Кондиционирование
 возврат в форум   Помощь  Поиск  Регистрация  Вход 
Страниц: [1]
Печать
Автор Тема:

Визначити твердість води дуже просто

 (Прочитано 3101 раз)
Юлия Моторная
Заскочил на минутку

Сообщений: 9


« 08 Май 2013, 10:36:31 » Визначити твердість води дуже просто
« : 08 Май 2013, 10:36:31 »


Воду з підвищеним рівнем кальцію та магнію називають твердою, якщо у дуже м’якій воді концентрація розчинених солей складає менше 1,5 ммоль/л, то у дуже твердій перевищує 12 ммоль/л. Наслідками  користування такою водою стає псування побутової техніки і порушення водно-сольового обміну в організмі.
У продовження серії публікацій про воду на Провідному українському лабораторному порталі Labprice.ua з’явилася стаття про те, як визначити твердість води: http://www.labprice.ua/zastosuvannya_vimiryuvalnix_priladiv_dlya_vodi_ezodo/yak_viznachiti_zagalnu_tverdist_vodi_gospodarsko-pobutovogo_priznachennya
В Україні норми твердості води регламентують документи ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» та ДБН В.2.2-11:2002 «Будинки і споруди. Підприємства побутового обслуговування»(рівень твердості води у басейнах). Згідно ДСанПіН 2.2.4-171-10 твердість водопровідної води має бути не більше 7,0 ммоль/л.
Слідкувати за рівнем твердості води важливо не лише для власного здоров’я, особливої значущості цей фактор набуває для власників акваріумів. Життєві процеси риб та акваріумних рослин прямо пов’язані з рівнем жорсткості, адже він впливає на їх осморегуляцію.
Але ж як визначити твердість води? В спеціалізованих лабораторіях такий аналіз виконують з високою точністю шляхом титрування розчином Трилону Б. Цей спосіб потребує обладнання, реактивів та фахових знань у сфері хімії.
На щастя, існує інший шлях – визначити твердість води дуже просто за допомогою кондуктометра.  Між загальною твердістю води (рівнем її мінералізації) та питомою електропровідністю спостерігається пряма залежність.
Існують різні види кондуктометрів, але щоб визначити твердість води потрібні ті, яка вимірюють саме питому електропровідність і показують значення у мкСм/см. Фахівці компанії «Сімвольт», рекомендують моделі Ezodo CTS-406 та Ezodo COND 6022. Перша, окрім кондуктометра, також поєднує у собі функції солеміра і термометра.
Вимірювання питомої електропровідності забезпечує оперативність та простоту визначення твердості води, тому може застосовуватися і домашніх умовах для експрес-аналізу. Якщо у вас є питання щодо обрання моделі кондуктометра та функціональних можливостей приладу ви можете звернутися до компанії «Сімвольт» (www.simvolt.com.ua) за консультацією.
Записан
Mbhewat
Заскочил на минутку

Сообщений: 1

Откуда (Город): Киев


WWW
« Ответ #1 : 26 Октябрь 2016, 15:28:58 » Re: Визначити твердість води дуже просто
« Ответ #1 : 26 Октябрь 2016, 15:28:58 »

. Самый простой эксперимент для определения качества воды - оценка по внешнему виду и по вкусу. Вода должна быть прозрачной, без осадка, без химического или какого-либо другого запаха.

2. Для определения степени прозрачности воду слоем 20 см наливают в прозрачный стакан. Попробуйте прочитать текст на бумаге, глядя через стакан с водой. Если это сделать легко - вода прозрачная.

3. Цветность воды определяют аналогичным образом: налейте 100 мл воды в прозрачный стакан и рассмотрите его на фоне белой бумаги. Органические вещества, разлагающиеся в воде, придают ей темный цвет.

4. В домашних условиях намыливанием можно определить жесткость воды, если в воде плохо пенится мыло - вода жесткая. То же самое можно сказать и о воде образующей осадок при кипячении. Мягкая вода полезней для организма.

5. Запах воды также может многое рассказать о ее чистоте. Сначала погрейте воду до 20 ° С, затем - до 60 °. Гнилостный запах воды говорит о наличии в ее составе сероводорода.

6. Для анализа воды на вкус в чистой емкости прокипятите небольшой объем воды в течение 5 мин, затем остудите до 20 ° -25 ° С. Если вода имеет сладковатый вкус, она содержит гипс, горький - соли магния, терпкий - соли железа. Гнилостный вкус придают воде продукты распада растительных или животных организмов. Фильтрацией можно определить наличие в воде посторонних частиц. Для этого воду необходимо отстоять в течение некоторого времени, после чего профильтровать.

7. На стекло или зеркало нанесите небольшую каплю воды. Подождите, пока жидкость испарится. После этого посмотрите на поверхность: если она осталась чистой - вода также чистая. Если на стекле образовались какие-то пятна - это признак низкого качества воды. Если у вас есть аквариум - проследите за его обитателями: большинство из них очень чувствительны к качеству воды.

http://www.systopt.com.ua/ (http://www.systopt.com.ua/)
Записан
Kraudik
Заскочил на минутку

Сообщений: 2


« Ответ #2 : 26 Январь 2017, 23:04:14 » Re: Визначити твердість води дуже просто
« Ответ #2 : 26 Январь 2017, 23:04:14 »

Mbhewat, полностью с вами согласен. С мылом пробовал, потом отвез на проверку воду и все подтвердилось.
Записан
Страниц: [1]
Печать
 
Перейти в:  

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines